Магнезія – це речовина, багата на вміст магнію і сірки, вперше виявлена у водах мінерального джерела в Англії в кінці 19 століття. Своєю кристалічною структурою магнезія схожа із звичайною сіллю, тому для більшості з нас вона відома під назвами магнієва, англійська та епсомська сіль. Тут https://varto.org.ua/?p=12167 ви можете прочитати, як магнезія допомагає знизити тиск. Її застосовують у багатьох сферах, але нас цікавить те, чим знадобиться магнезія вдома.
Чим корисна магнезія?
Першочергове та найпопулярніше застосування магнієвої солі – це цілющі ванни. Завдяки високому вмісту магнію і здатності добре розчинятися в гарячій воді, ванни з магнезією сприятливо впливають на весь організм.
Магній, яким така багата англійська сіль, неймовірно корисний для людського організму, але при цьому наше тіло не здатне синтезувати його самостійно. Тому вся надія на правильне харчування, біологічні добавки з магнієм та ванни з англійською сіллю. Саме магній корисний тим, що:
- розслаблює та знімає м’язову напругу
- сприятливо впливає на серцевий ритм
- позбавляє судом у ногах
- ефективний при стресах, нервовій напрузі та безсонні
- корисний для зростання кісток та здоров’я суглобів.
Домашні мінеральні ванни
Щоб ви відчули реальний ефект від ванн з магнезією, необхідно дотримуватись кількох простих правил:
- на один прийом ванни знадобиться досить багато солі, а саме від 500 грам до 1 одного кілограма.
- приймайте ванну у сидячому положенні. Не рекомендується часто і надовго поринати у ванну з магнієм повністю або пірнати з головою.
- Перед прийняттям ванни обов’язково випийте склянку води. Ванни з магнезією виводять воду з організму, тому важливо не допустити зневоднення, тому протягом дня пийте більше чистої води.
- приймайте магнієву ванну протягом 15-20 хвилин, потім промийте звичайною водою і в ідеалі – знайдіть можливість полежати або поспати. Ванни з магнезією відмінно розслаблюють, тому порадуйте свою нервову систему відпочинком чи сном.
- ванни будуть максимально ефективними, якщо проводити їх курсом, 2-3 рази на тиждень протягом місяця.
Крім того, можна періодично влаштовувати собі «локальні» купання у магнезії. Наприклад, ванни для ніг відмінно знімуть втому і напругу після важкого дня.
Рецепти ванн з магнезією
Звичайно, магнієва сіль хороша і корисна сама собою. Але ніщо не заважає вам додати у ванну з магнезією натуральні добавки, наприклад ефірні олії або настої трав. Щоб унеможливити ризик виникнення алергічної реакції на ефірну олію, попередньо проведіть тест на індивідуальну непереносимість.
Ванна з магнезією та ефірною олією для міцного сну. У ванну з гарячою (38-42 градуси) водою додайте 500 г магнієвої солі і 5-15 крапель ефірної олії лаванди. Приймати ванну протягом 15 хвилин перед сном.
Ванна для здорової шкіри. Разом з магнезією (500-1000 г) додайте у ванну 2 склянки настою аптечної ромашки.
Ванна для профілактики ГРВІ. Відмінними противірусними та антибактеріальними властивостями має олію евкаліпта – 10 крапель на ванну з магнезією буде цілком достатньо.
Магнезія у домашній косметології
Кристаліки магнезії – це корисне доповнення до догляду за шкірою обличчя та тіла, враховуючи, що магнієва сіль ефективно підсушує дрібні запалення та знімає роздратування. Під час душу додайте невелику кількість магнезії гелю для душу, і у вас вийде скраб для тіла. За таким же принципом можна змішати пінку або мус для вмивання з щіпкою магнієвої солі. Тільки будьте обережні та масажуйте шкіру таким скрабом без особливого фанатизму.
Як додатковий догляд за проблемною шкірою можна використовувати магнієву сіль для ополіскування обличчя. Для цього розведіть 1 ч.л. магнезії в склянці теплої води та вмийтеся отриманим розчином. Після цього промийте обличчя звичайною водою.