Дитина-негідник?

Нам здається це дивним: ну як можна ходити вулицею зі забрудненим обличчям чи в брудному одязі йти на заняття?

І чому ви відводите дитину до школи в ідеальному вигляді, а забираєте з бардаком на голові, відірваною кишенею сорочки і в забрудненому крейдяному одязі.

Чому діти неохайні?

Серед причин неохайності психологи називають ряд причин:

  • Надмірна опіка батьків (протест).
  • Відсутність позитивного прикладу дорослих.
  • Несформований режим дня.
  • Переживання кризового моменту.

Дитина-негідник?

Але давайте розбиратися, коли неохайність варто сприймати як проблему.

Дітям віком до 1,5 років звикати до акуратності практично неможливо. По-перше, діти цього віку ще не розуміють різниці між порядком та безладдям, чистота для них не має жодної цінності. По-друге, їх рухи ще недостатньо скоординовані, тому малечі важко робити щось правильно. На цьому етапі дуже важливо дозволити дитині виявити самостійність.

2-4 роки. Діти 2-3 років активно починають копіювати дії дорослих. Ви можете почати прибирати іграшки та письмові приналежності після занять, щоб правильно складати свої речі. Завдання дорослих пояснити і показати правильний підхід. Введіть правило: беріть нову іграшку тільки після того, як дитина прибере речі, з якими вона вже грала. Прибирання не повинне бути покаранням для малюка, нехай це буде для нього природним завершенням гри.

4-7 років. Для дошкільнят спілкування з однолітками має першорядне значення, їм важливо, що думають про них їхні друзі. Діти можуть почати уникати неохайної дитини, тому необхідно навчити дитину стежити за своєю зовнішністю. Гребінець та дзеркало мають бути у вільному доступі. У цьому випадку важливим є і хороший приклад, даний дорослим дитині. Поведінка дитини може змінюватися в залежності від її оточення.

До 6 років діти добре розуміють різницю між поведінкою у людей та вдома. У дитячому садку і в гуртках, що розвивають, діти часто намагаються показати себе з кращого боку, а вдома вони відпочивають і дають волю почуттям. Дуже важливо, щоб вимоги до дитини були єдиними, хоча він і виконує їх вдома (вдома частіше зустрічаються примхи і непослух).

8-14 років. Ранній підлітковий вік характеризується появою дитини самості. Часто діти сприймають бажання батьків покращити його як спробу придушити індивідуальність. Можливо, за допомогою “робітника” безладдя в кімнаті дитина намагається дати зрозуміти батькам, що “це мій стіл, не чіпайте!”.

Дитина-негідник?

Що робити, якщо дитина неохайна вже у свідомому віці?

  • Важливо, без затяжних скандалів та конфліктів, встановити межі дозволеного. Що прийнятно у домі, а що ні.
  • Особиста гігієна, ліжко, акуратний вигляд, жодних завалів на столі – обов’язкові пункти. Решту можна залишити на розсуд дитини.
  • Часто неохайність-як прояв неуважності, гіперрухливості. Дитині просто ніколи стежити за собою, вона не помічає, що щось не так.

З неохайністю можна впоратися без криків і скандалів.

One thought on “Дитина-негідник?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Proudly powered by WordPress | Theme: Journey Blog by Crimson Themes.