Вбиральня – одне з рішень грамотного планування квартири. Особливо, коли йдеться про раціональне використання невеликої площі. Тим, хто подумки погодився, розкриваємо секрети облаштування кімнати. Хто заперечив, що це міф, радимо розвінчати його після прочитання.
Вбиральня як данина моді? Зовсім ні. Витоки цієї кімнати сягають палаців фараонів, а через століття — у покоях царських родин. Звичайно, розкіш гардеробних залишилася в історії: вишукані дубові шафи, масивні настінні дзеркала в різьбленій оправі та величезні скрині з оздобленням для соколиного полювання зараз хвилюють уяву як експонати музею.
Вбиральня наших днів – детально продумане місце для зберігання, завдання якого у вивільненні простору кімнат для комфортного життя. І підійти до облаштування кімнати краще, довіряючи порадам дизайнерів.
Порада перша: аналітична
Приступаючи до планування вбиральні, дизайнери насамперед відповідають на запитання: хто зберігає, що зберігає, як часто використовуються предмети зберігання та яка їх кількість. Пояснюємо:
від того, скільки людей використовують вбиральню, залежить її площа, внутрішнє наповнення та розташування у квартирі. Для просторих квартир частіше планують 1–2 повноцінні гардеробні; для малогабаритних – одну максимально містку, але водночас компактну кімнату; для сім’ї із трьох і більше осіб поєднують кілька зон: окремо виділене приміщення плюс точкові системи зберігання;
важливо визначитися з предметами зберігання та їх кількістю, від цього залежить конструктивне наповнення вбиральні: для подушок та домашнього текстилю зручніше проектувати стелажі; для спортінвентарю та валіз — ніші, для одягу та взуття — різнорівневі вішалки та полиці; для прикрас, колекцій монет чи дрібних предметів – висувні ящики; при комбінуванні гардеробної та пральної аналізують габарити пральної, сушильної та прасувальної техніки, а також інженерію приміщення;
періодичність експлуатації предметів зберігання впливає на зонування: під рідко використовувані речі організують ніші під стелею або глибокі ящики для підлоги, при цьому приділяють особливу увагу припливно-витяжній системі вентиляції, щоб уникнути затхлого запаху речей; для предметів частого вжитку облаштують максимально зручний простір з відривом витягнутої руки.
Порада друга: математична
Скрупульозний перепис речей зі складанням списку найменувань та розмірів, звичайно, допоможе зробити максимально точний розрахунок висоти вішалок, кількості полиць та глибини ніш. Але! Речі з часом змінюватимуться та/або збільшуватимуться в кількості, тому спиратися виключно на наявний гардероб сенсу немає. Грамотніше відштовхуватися від базового набору з коригуванням на вільний простір.
Дизайнери радять дотримуватися простих правил:
- визначтеся, чи будуть у вашій вбиральні довгоміри і, якщо так, то скільки довгих речей – під них потрібен вузький вертикальний відсік і планувати такий для 1-2 нарядів просто немає сенсу, простіше розглянути альтернативу перекидного зберігання на перекладині;
- не забувайте про відстань між вішалками при уявному заповненні штанги: комфортним вважають крок у 5 см;
- розподіляючи ящики, кошики, полиці та інші системи горизонтального зберігання речей не забувайте про зручність використання: глибокі полиці в 60 см підійдуть для дворядного розміщення одягу або домашнього текстилю, а речі з ярликами «завжди під рукою» комфортніше тримати на вужчих — 40 см і невисоких полицях; висувним ящикам потрібен простір для повного відкривання, що дорівнює їх глибині, тому їхній оптимальний розмір порядку 40-45 см;
- плануйте секції з урахуванням свого зростання та індивідуальної рухливості – вбиральня повинна спростити ваше життя і радувати функціональністю.
Порада третя: практична
Комплектуючі для вбиральні розрізняються в ціновому діапазоні. Існує думка, що наявність такої кімнати – це щось на багатому, але практика показує: варіантів наповнення багато, ще більше залежить від досвіду та фантазії дизайнера.
Наші фахівці завжди враховують особливості планування квартири від забудовника, габарити необхідного приміщення, бюджет замовника та його особисті побажання щодо кольору, фактури та загальної концепції вбиральні. Передбачивши всі нюанси, ви закохаєтесь у цю кімнату ще на етапі ескізу.
Навіть при типовій комплектації немає двох абсолютно схожих вбиралень — кожен проект відображає характер власника та звичний йому спосіб життя: від просторого залу з м’яким пуфом, дзеркалами та системами зберігання на всю висоту стін до камерної кімнати за дверима прихованого монтажу.
Рекомендую почитати блог https://ktvm.com.ua/, тут зібрані дуже цікаві поради для дому.