Виховайте на заздрість усім: 10 якостей, які потрібно розвинути у дитині

Розвиток дитини – складний та багатогранний процес. Я прочитала багато книг з педагогіки. Майже скрізь говориться, що в історії сучасного людства є дві основні думки щодо дітей та їх місця у суспільстві.

Перші вважають, що дитина слабка, безглузда і безпорадна істота. Без дорослого поруч він ніколи не зможе стати людиною. Батьки мають керувати життям своєї дитини. Адже тільки вони знають, як правильно. Вони кажуть: «Я з тебе людину зроблю»

Другі ж кажуть: Дитина – маленька доросла. Його від інших відрізняє лише розмір. Тому від народження відповідальність за всі вчинки і рішення людина несе самостійно. Жодних поблажок!

Дитина і справді народжується справжньою людиною зі своїми думками, унікальним характером та цілями. Ми ж як батьки можемо допомогти. Тато і мама можуть дати своїй дитині інструменти, якими вона збудує своє щасливе життя і доб’ється всього, чого забажає.

То як батьки можуть допомогти? Які якості потрібно розвинути у дитині?

Ми узяли для вас з жіночого блогу https://uchis.com.ua/ 10 основних якостей, на які необхідно звернути увагу:

Самостійність

Дитина повинна вміти приймати рішення та діяти самостійно, не чекати на постійну допомогу з боку дорослих.

Дайте дитині свободу. Якщо ситуація не загрожує її здоров’ю чи безпеці, можна дати дитині час придумати рішення. Ви здивуєтеся, які винахідливі способи виправити щось може вигадати ваша дитина. Не сумнівайтеся, він може сам сходити по хліб або дійти зі школи додому, не обов’язково бігати за ним по п’ятах.

Виховайте на заздрість усім: 10 якостей, які потрібно розвинути у дитині

Почуття відповідальності

Відповідальність – це якість, яку потрібно розвивати самого дитинства. Дитина повинна розуміти, що її вчинки мають наслідки, і вона повинна нести відповідальність за свої дії.

Це не привід кричати або карати дитину за кожну провину. Потрібно спокійно пояснювати, що добре, а що погано. Говорити та показувати на прикладах що слід за кожним вчинком.

Впевненість в собі

Дитина має вірити у свої сили та вміти відстояти свою позицію. Самооцінка людини досить складна. Кажуть, що все йде з дитинства і неможливо не залишити душевні травми. Але можна спробувати.

Намагайтеся об’єктивно ставитися до того, що робить ваша дитина. Не забувайте звернути увагу на кожний його успіх. Самостійно взувся, сам налив чай, сходив у магазин – все це важливі кроки у розвитку дитини.

Діти ще не стикалися із суворою реальністю, навчіть їх стравлятися з критикою та невдачами, тоді йому легше буде приймати рішення та відстоювати свою думку.

Доброта та повага до оточуючих

Ці якості допомагають дитині бути чуйною до почуттів інших людей, не порушувати їхні особисті межі та будувати стосунки з людьми. Ми всі живемо в суспільстві та важливо розповісти дитині, як взаємодіяти з нею.

Комунікабельність

Комунікабельність – це якість, яка допомагає дитині легко спілкуватися з іншими людьми, встановлювати контакт та знаходити спільну мову. Як і попередній пункт, цей дуже важливий для життя в соціумі.

Навіть якщо дитина більше любить бути одна, ніж спілкуватися з людьми, важливо навчити правильно реагувати на суспільство.

Творчий потенціал

Творчий потенціал допомагає дитині виявляти свої таланти та розвивати здібності.

Творчий підхід до вирішення проблем дозволить мислити творчо та знаходити нестандартні вирішення проблем.

Виховайте на заздрість усім: 10 якостей, які потрібно розвинути у дитині

Прагнення знань

Дитина має бути допитливою і прагнути впізнавати нове. Навіть якщо ваша дитина не буде відмінником або не вступить до хорошого вузу, допитлива і цікава людина завжди знайде собі застосування.

Самодисципліна

Одного прагнення знань буде мало. Самоорганізація є дуже важливою для будь-якого виду діяльності. Важливо показати дитині, наскільки важливо доводити справу до кінця.

Хоробрість

Вважається, що хоробрість уроджена якість. Але якщо мама чи тато турбується з будь-якого приводу, то дитина перейме таку поведінку і стане тривожною і невпевненою.

Почуття гумору

Гарне почуття гумору та здоровий оптимізм допоможуть дитині не сприймати світ надто серйозно. Тоді стрес не завадить йому долати труднощі. А позитивний настрій допоможе досягти цілей та знаходити вірних друзів.

Головне для розвитку дитини кохання, увага та розуміння батьків. Який би спосіб виховання ваших дітей ви не обрали, зверніть увагу на ці 10 якостей. І насамперед попрацюйте над собою, зверніть увагу, чи всі якості нашого списку є у вас. Покажіть приклад своїм дітям, тоді вони виростуть щасливими та досягнуть успіхів!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Proudly powered by WordPress | Theme: Journey Blog by Crimson Themes.