Як можна допомогти дитині бути успішною в школі

Усі батьки бажають щастя своїм дітям. Вони хочуть, щоб сини та дочки були успішними, побудували відмінну кар’єру, створили щасливу родину та були забезпечені. Позитивний приклад батьків – одне із головних критеріїв у досягненні цих благ. Особливо, коли дитина близька до мами та тата і відчуває їхню підтримку та любов.

Дорослі, у свою чергу, мають виявляти інтерес до життя школяра: треба обговорювати шкільне життя, розуміти переживання та емоції, брати участь у його справах, допомагати вирішувати проблеми. Це надає дитині впевненості у собі та сил для нових звершень. Ось кілька порад досвідчених педагогів і психологів які ми узяли на сайті https://seleznev.com.ua/, та які допоможуть батькам, що люблять, залишатися на одній хвилі з дітьми і допомагати їм розвиватися.

Як можна допомогти дитині бути успішною в школі

Цікавіться успіхами дитини у школі

Школа – це місце, де учень проводить багато часу, і яке, безсумнівно, грає значної ролі у житті. Тому батькам варто виявляти інтерес до шкільних успіхів та всіляко допомагати. Ось що можна зробити:

  • організуйте зручне робоче місце вдома, де школяр зможе із задоволенням робити уроки;
  • заохочуйте успіхи та підтримуйте в невдачах;
  • допоможіть виробити правильні звички;
  • зустрічі з вчителями допоможуть зрозуміти слабкі місця дитини та дізнатися про складнощі з однокласниками;
  • допомагайте з домашніми завданнями;
  • розмовляйте із сином чи донькою – що його хвилює, чи все в нього виходить, що йому подобається.

Турбота та підтримка батьків допоможуть добре вчитися у школі та не відчувати труднощів з однолітками.

Познайомтеся зі шкільним колективом

Не зайвим буде регулярно відвідувати шкільні збори для батьків. А також самостійно познайомитися з вчителями та іншими важливими у школі людьми, наприклад, психологом, завучем та директором. Зустрічі з батьками допоможуть спільними зусиллями налаштувати процес навчання та дозвілля таким чином, щоб він приносив максимальну користь усім.

У вчителів можна дізнатися не лише про успіхи школяра, а й зрозуміти місця прогалин. Наприклад, якщо в математиці рівень знань у дитини досяг олімпіадного рівня, а з англійською є низка проблем, то відразу стає зрозумілим, з чим працювати. Налагодження зв’язків забезпечить можливість залишатися в курсі всіх шкільних подій, а дитина розумітиме, що батьки зайняті не лише своїми справами, а й її життям.

Як можна допомогти дитині бути успішною в школі

Беріть участь у шкільному житті

Активні батьки – гарна перевага для учня. Якщо дозволяють час та ресурси, то мама чи тато можуть вступити до батьківського комітету, допомогти з купівлею необхідних речей для школи, організувати благодійний фонд, створити волонтерську бібліотеку, зайнятися якимось проектом. Шкільна адміністрація, безперечно, оцінить ваші старання, а отже і дитина матиме переваги.

Якщо у вашій школі не прийнято зустрічі батьків, можна організувати їх самостійно. Напевно, знайдеться багато охочих до участі у шкільному житті своїх дітей. Група батьків зможе також впливати і на навчальний процес. Якщо діти масово не встигають по одному з предметів, то вирішити цю проблему всім разом набагато легше, ніж самотужки.

Заохочуйте самостійне навчання дитини

Активна участь у шкільному житті дитини та її підтримка повинні підкріплюватись у тому числі і заохоченнями за самостійність. Також регулюйте час користування гаджетами та перегляду телевізора, виділяйте час дитині на прогулянки та відпочинок, стежте за нормальним сном. Школяр повинен бути активним, що виспався, вчасно робити домашнє завдання і не залишати все на пізній вечір.

Не зайвим буде покупка цікавих книг і ігор, що розвивають, обговорюйте головних героїв і правила гри. Головне – всіляко приділяйте час своїм дітям, щоб вони відчували турботу та любов батьків.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Proudly powered by WordPress | Theme: Journey Blog by Crimson Themes.